Jak jeść nutelle

Witajcie! W związku z bardzo bardzo bardzo nieprzyjemną zimową aurą wymagającą od nas, na pełen pracy/nauki aktywny dzień, dużej ilości  energii dziś chciałbym Wam napisać o kilku sposobach jedzenia nutelli, pysznego czekoladowo – orzechowego kremu, bogatego w węglowodany (enegrię), który akurat dziś miałem okazję spożyć na śniadanie.

nutella

1. Tradycyjny: Nutella z kromką chleba:) Sposób nie wymagający wielkiego komentarza. Jedyne co warto moim zdaniem napisać to: smarujcie dość grubo, popijajcie herbatą (kakao + nutella = “zlany smak”)

2. Nutella w naleśnikach: Można jej używać jako jeden ze składników do naleśników. Smakuje świetnie w połączeniu z bitą śmietaną. Aby jednak nie popaść w przesadną słodycz, przygotowując takie naleśniki np. dla dzieciaków można w nich ukryć porcję dodatkowych witamin w postaci świeżych owoców. Polecam szczególnie: brzoskwinie, kiwi, winogrona, jabłka.

3. Nutella zamiast masła: Wracając do jedzenia nutelli z chlebem, zamiast smarować ją jako główny dodatek, możemy użyć jej jako substytut masła, ale tylko w określonych przypadkach tzn. zależy to ode tego co mamy zamiar na nią położyć. Smarujemy ją wtedy dość cienko (tak aby widać było powierzchnię kromki) i kładziemy na nią: pokrojone owoce (np. banany), dżem, orzechy.

4. Nutella z pancakesami: Pyszcze amerykańskie pancakesy oryginalnie podawane z syropem klonowym, który jednak może być zastąpiony nutellą. Polecam jednak wcześniej ją podgrzać, tak aby miała bardzo płynną konsystencję i byłą ciepła.

5. Nutellowe fondue: Tradycyjne fondue z sera, można zastąpić słodkim. Ser zastępujemy nutellą, a bagietkę owocami. I znów najlepsze są: banany, brzoskwinie i winogron.

6. Nutella jako polewa: Podgrzaną nutellę można używać jako polewę, łącząc ją z różnymi rzeczami. Zaczynając od ciast, poprzez ciasto francuskie z nadzieniem (np.bananem), pączki, galaretkę, sałatkę owocową, makaron na słodko, lody.

7. Mój ulubiony sposób, nie raz i dwa zużywałem cały słoik… Łyżką prosto z niego;)

Smacznego!

Responses are currently closed.