Warning: include_once(/home/adp/przepisy.pure.pl/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php): failed to open stream: Permission denied in /home/adp/przepisy.pure.pl/wp-settings.php on line 305

Warning: include_once(): Failed opening '/home/adp/przepisy.pure.pl/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php:/usr/local/php5/lib/pear') in /home/adp/przepisy.pure.pl/wp-settings.php on line 305
MAZUREK CYGAŃSKI | Przepisy kulinarne

MAZUREK CYGAŃSKI

6 jajek
3 szklanki cukru
1 szklanka mąki pszennej
3 szklanki posiekanych bakalii (daktyle, rodzynki, morele, figi, suszone śliwki, skórka pomarańczowa, kandyzowane owoce, orzechy, migdały)
tłuszcz do nasmarowania formy
Bakalie wymieszać z alkoholem i odstawić na 15 minut. Jajka utrzeć z cukrem do białości, a następnie, stale ucierając, dodawać po 1 łyżce przesianą mąkę i wreszcie bakalie. Ciasto wylać do natłuszczonej formy i upiec na jasnozłoty kolor w nagrzanym piekarniku (180°C).
Wersja nieświąteczna
W innej wersji białka należy oddzielić od żółtek i ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, a następnie połączyć z masą żółtkową.

Responses are currently closed.